صید میگو در آبهای عمیق به چه صورت است؟

میگو یک گونه تجاری مهم است که در سراسر جهان صید می شود. اگرچه گونه‌ها و اندازه‌های میگوی مورد نظر متفاوت است، اما در بسیاری از صید میگو، گزینش‌پذیری ابزار بر اساس شبکه‌ای است تا صید جانبی غیر میگو را به‌دنبال آن حذف کند. این مورد در مورد ماهیگیری میگو در آبهای عمیق (Pandalus borealis) در صید میگو شمال شرقی اقیانوس اطلس است که از اوایل دهه 1990 از چنین دستگاههای انتخابی استفاده می کردند.

شبکه Nordmöre که برای اولین بار بر اساس دستگاهی که برای حذف چتر دریایی استفاده می شود توسعه یافت، ثابت کرد که در حذف صید جانبی ماهی در طول صید میگو کارآمد است (Isaksen et al., 1992). شبکه معمولاً از یک قیف راهنما، یک شبکه شیبدار 30 تا 50 درجه و یک خروجی ماهی مثلثی در پانل بالایی درست در مقابل شبکه تشکیل شده است.

این دستگاه کاهش صید جانبی در صید میگوی ساحلی نروژ در سال 1990 معرفی شد. استفاده از این شبکه سورتینگ برای صید بین‌المللی ترال میگو و قیمت میگو بسته بندی در دریای عمیق در شمال شرق اقیانوس اطلس (یعنی دریای نروژ و دریای بارنتز) در سال 1993 و این تکنیک اجباری شد.

امروزه در چندین ماهیگیری دیگر میگو در سراسر جهان استفاده می شود (ایرز، 2007؛ او و بالزانو، 2007؛ گارسیا و همکاران، 2007؛ سورونن و ساردا، 2007؛ فریمودیگ، 2008).

تمام کشتی‌هایی که میگو را در آب‌های نروژی هدف قرار می‌دهند، موظف به استفاده از شبکه Nordmöre با فاصله میله‌ای 19 میلی‌متری هستند و به دنبال آن یک پشته با حداقل اندازه مش 35 میلی‌متر (اداره شیلات نروژ، 2011).

توماسن و اولتانگ (1975) در پایان دهه 1960 چندین اندازه توری را برای صید میگوی شمالی آزمایش کردند و طول نگهداری قابل قبولی را برای قیمت شاه میگو با اندازه مش 35 میلی متری یافتند.

علیرغم تغییرات زیادی در صید میگوی شمالی که از زمان این تحقیق رخ داده است، حداقل اندازه توری در 35 میلی متر باقی مانده است.

 • منابع:
  1. New approach for modelling size selectivity in shrimp trawl fisheries
 • تبلیغات: 
  1. عوامل کلیدی که بر عمر لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارد
  2. با فیزیوتراپی رنگ چشم خود را تغییر دهید.
  3. میگو پوست شما را زیبا می کند
  4. چرا لوله های HDPE برای کاربردهای خانگی ایده آل هستند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.